Pencere Güvenlik Filmi – Gerçekten Çalışıyor mu? Değer Mi?

Güvenlik Cam filmi
Güvenlik Cam filmi

VegaDekor’un Satışa Sunduğu Pencere ve Cam Güvenlik Filmlerini Görüntülemek İçin Buraya Tıklayın.

Pencere Güvenlik Filmi Gerçekten Çalışıyor Mu?

Pencere Güvenlik Filmi – Cam, inşaat sektöründeki en eski ve çok yönlü malzemelerden biridir.

Sadece ışığı emmek, kırmak ve iletmekle kalmaz, aynı zamanda bir binaya estetik değer katar. Işığın bir evde veya işyerinde camdan geçme şekli bir odayı aydınlatabilir, enerji tasarrufu yapabilir, tavrı iyileştirebilir ve dış dünyayla bağlantıya izin verebilir.

Ancak cam, davetsiz misafirlerin girmesi için binanızda savunmasız noktalar bırakır ve cam kırıldığında yaralanma şansı çok yüksektir.

Güvenlik camı filmleri, normal camın güvenliğini arttırmak için kullanılır. Pencereler için güvenlik filmleri, saldırılara, vandalizme, kazalara, terör bombalı saldırılara ve doğal afetlere karşı korunmaya yardımcı olmak için kullanılır. Bazı güvenlik filmi türleri bir binadaki ısıyı azaltabilir veya ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerini en aza indirebilir.

Güvenlik filmleri buna değer mi? Kesinlikle değdiklerine inanıyoruz!

Güvenlik Cam filmi
Güvenlik Cam Filmi

VegaDekor’un Satışa Sunduğu Pencere ve Cam Güvenlik Filmlerini Görüntülemek İçin Buraya Tıklayın.

Güvenlik Cam Filmleri Nasıl Yapılır?

Güvenlik cam filmi, benzersiz yapıştırıcılar ile lamine edilmiş bir veya daha fazla polyester film tabakasından oluşur. Kalınlıkları 4 mm ila 15 mm veya daha yüksek olabilir.

Genel olarak, film ne kadar kalın olursa, kırılma, yırtılma veya delinme olasılığı da o kadar düşük olur. İncelticiler filmler daha çok renklendirme veya güneşten korunma için kullanılır.

Bununla birlikte, bazı üreticiler nanoteknoloji ile daha kalın filmlerden bile daha güçlü filmler yaparlar, ancak maliyeti daha yüksektir.

Örneğin, test edilen 8 mil kalınlığında nano katmanlı filmler ve 15 mil standart güvenlik filmleri var. Bu çok katmanlı ince güvenlik filmleri faydalıdır, çünkü yırtılma mukavemeti standart güvenlik filmlerinden daha yüksektir, böylece bomba patlamalarına, zorla girişe ve aşırı hava olaylarına karşı onları daha güçlü hale getirir.

Güvenlik Cam filmi
Güvenlik Cam Filmi Uygulanmış Cam

Birçok insan pencere güvenlik filmlerinin işe yarayıp yaramadığını soruyor ve cevap evet; Fakat nasıl çalışırlar?

Pencereler için güvenlik filmi, otomotiv ön camı ile aynı prensiplerle çalışır. Bağlayıcı madde camın çarpma üzerine parçalanmasını önler, tıpkı ön camınıza çarpan bir kayağın bir deliğe neden olabileceği gibi, camın tamamı bozulmadan kalır.

Lamine güvenlik camı, aralarında PVB tabakası olan iki cam parçasından oluşur ve makyaj, otoklav adı verilen bir tankta basınç altında birbirine yapıştırılır.

Güvenlik filmi benzer koruma sağlar, ancak mevcut güvenlik olmayan camınızı lamine camla değiştirmek yerine güvenlik cam filmi ekleyebilirsiniz. Bunu satış sonrası lamine cam uygulaması olarak düşünün.

VegaDekor’un Satışa Sunduğu Pencere ve Cam Güvenlik Filmlerini Görüntülemek İçin Buraya Tıklayın.

VegaDekor bir Fec Reklam kuruluşudur. Fec Reklam web sitesini görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir